ARCore Developer – wirtualna rzeczywistość Google

OCEŃ ARTYKUŁ:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
126 views
ARCore Developer – wirtualna rzeczywistość Google

Rzeczywistość rozszerzona to potężny sposób na połączenie świata fizycznego i cyfrowego. AR umieszcza cyfrowe obiekty i użyteczne informacje w otaczającym nas świecie rzeczywistym, co stwarza ogromną szansę na uczynienie naszych telefonów bardziej intuicyjnymi, bardziej pomocnymi i o wiele bardziej zabawnymi.

Pracujemy nad rozszerzoną rzeczywistością od 2014 roku, z naszymi najwcześniejszymi inwestycjami w Project Tango. Zrobiliśmy wszystko, czego się nauczyliśmy, aby zbudować ARCore, który został zapoczątkowany w przedpremierowej wersji tego roku. Podczas gdy Tango wymagało specjalnego sprzętu, ARCore jest szybkim, wydajnym zestawem SDK na system Android, który umożliwia wysokiej jakości rozszerzoną rzeczywistość na milionach wykwalifikowanych urządzeń mobilnych.

Wirtualna rzeczywistość od Google VR

Programiści mogą teraz eksperymentować z ARCore i widzieliśmy już niesamowite kreacje nadesłane od społeczności. ARCore obsługuje także naklejki AR na kamerze Pixel, które zostały uruchomione w tym tygodniu i pozwala dodawać interaktywne postacie AR i zabawne emotikony bezpośrednio do zdjęć i filmów, aby ożywić swoje ulubione historie.
Dzisiaj udostępniamy aktualizację naszego Podglądu deweloperów ARCore z kilkoma ulepszeniami technicznymi pakietu SDK, w tym:

Nowy C API do użytku z Androidem NDK, który uzupełnia nasze istniejące pakiety SDK Java, Unity i Unreal;
Funkcjonalność, która umożliwia aplikacjom AR wstrzymywanie i wznawianie sesji AR, na przykład w celu umożliwienia użytkownikowi powrotu do aplikacji AR po wykonaniu połączenia telefonicznego;

Aktualizacje na Android

Zwiększona dokładność i efektywność runtime w naszych interfejsach API do zakotwiczeń, wyszukiwania płaszczyzn i chmur punktów.
Aby dowiedzieć się więcej o aktualizacjach SDK, sprawdź strony Android, Unity i Unreal Github.
Ponieważ skupiamy się na wprowadzaniu rozszerzonej rzeczywistości do całego ekosystemu Androida dzięki ARCore, odrzucamy wsparcie dla Tango. Dziękujemy naszej niesamowitej społeczności programistów, którzy robili takie postępy w Tango w ciągu ostatnich trzech lat. Z niecierpliwością czekamy na dalszą podróż z Tobą na ARCore.

Jeśli jesteś programistą zainteresowanym AR, czas zacząć eksperymentować. W najbliższych miesiącach wprowadzimy ARCore v1.0 z obsługą ponad 100 milionów urządzeń. Wkrótce wiele doświadczeń rzeczywistości rozszerzonej będzie dostępnych w Sklepie Play.